25 Metreküp Doğalgaz Kaç Lira Yapıyor. Bir Yıl Mutfak, Sıcak Su Bedava Bir Ay Isınma Doğalgazı Bedava

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjde Verdi. Önümüzdeki 1 Ay boyunca mutfak, banyo ve ısınma için kullanılan doğalgazdan para alınmayacak.

Ayrıca 1 yıl boyunca mutfak ve sıcak su kullanımı ücretsiz diye bir afiş hazırlanmış ancak küçük yazılar okunduğunda bunun sadece 25 metreküp’lük bir kısmın bedava olduğunu görüyoruz.

25 Metreküp doğalgaz kaç lira yapıyor? Herkesin merak ettiği soru bu.

25 Metreküp doğalgaz bugünkü birim fiyattan bakıldığında 102 Türk Lirası yaptığı görülmüş.Yani 1 Yıl boyunca mutfak ve sıcak su doğalgaz tüketimlerinin 102 liralık kısmı ücretsiz.

Bu müjde Zonguldak Filyos’ta çıkartılmaya başlanan Karadeniz Doğalgazının hediyesi olarak görülmüştür. Sosyal Medya’da insanların beklentisini karşılamadığı görüldü. İnsanlar yaz ayına girildiğinde bedava verilen 1 aylık ısınma doğalgazına ihtiyaç duymadıklarını belirtirken bir kısım ise bedava verme güzel bir indirim ver diyerek tepki verdi.

İnsanların günlük yaşantılarına dokunmayan geçici destekler özellikle de seçim öncesine denk gelince insanlar tarafından tepki aldı. Hayat pahalılığı ve alım gücü düşen halkın beklentisi yaz günü bedava doğalgaz değil, alım gücü ile doğru orantılı maaşlardır. Açlık sınırı altında verilen maaşlar ülkenin ekonomik anlamda büyüyemediğinin en önemli göstergesidir.

“25 Metreküp Doğalgaz Kaç Lira Yapıyor. Bir Yıl Mutfak, Sıcak Su Bedava Bir Ay Isınma Doğalgazı Bedava” üzerine bir yorum

  1. 25 Metreküp doğalgaz 102 lira yapıyormuş, sanırım günük sadece 3,5 lira. Dalga mı geçiyorsunuz?

    Cevapla

Yorum yapın