BTC / USDT Beklentisi hangi yönde olacak

Uzun süredir durgun fiyatlar, volatilitenin artışını veya azalışını belirliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Spot Bitcoin borsa yatırım fonları, başvuru kararları sonucu, yatırımcılar tarafından beklenmektedir.

ABD Hazinesi’nin iki yıllık tahvil faizleri %5 seviyelerine yaklaşarak ekonomik krizin yaşandığı dönemden bu yana en yüksek seviyelerini gördü. Bu durum, Bitcoin’in doğuşundan beri gördüğü en yüksek seviyelerden birine ulaştığını gösteriyor. Ancak deneyimli bir analize göre, Bitcoin uzun bir düşüş dönemiyle karşı karşıya olabilir.

Bloomberg analisti Mike McGlone’a göre bu yükseliş, küresel resesyon sonrasında altına alternatif olarak ortaya çıkan dijital varlıkların, özellikle de Bitcoin’in ciddi zorluklarla karşılaşabileceğini işaret ediyor.

McGlone’un 100 haftalık hareketli ortalamalara dayalı analizi, Bitcoin’in 1930’lardaki ABD borsasının durumuna benzer şekilde net bir düşüş modeli sergilediğini gösteriyor. Analiste göre BTC şu anda şu şekilde değerlendirilebilir:

“Finansal kriz ve düşük faiz oranlarının ardından ortaya çıkan bu dönemin çığır açan teknolojisi olan Bitcoin, uzun bir geri çekilme dönemiyle karşı karşıya olabilir.”

Ayrıca, BTC’nin altının dijital bir alternatifi olarak cazip olabileceği bir dönemde bile, dünyanın en güvenli menkul kıymetlerinin son iki yılda yaklaşık %10’luk toplam getiri sağladığı göz önünde bulundurulmalı. Bu durum, daha riskli varlıkların fiyatlarını baskılayarak pek çok varlık için risk oluşturabilir.

McGlone analizini şu sözlerle tamamladı:

“ABD Hazinesi’nin iki yıllık tahvilleri en son %5 seviyelerindeyken finansal kriz yaşanıyordu ve Bitcoin henüz ortaya çıkmamıştı. Bu durum, pek çok riskli varlığın olumsuz etkilerle karşılaşabileceği bir dönemin habercisi olabilir.”

 

Yorum yapın