Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş Birlikte Ekonomik Planlamayı Nasıl Yapacaklarını Anlattılar

Sevgili milletim bugün size Cumhurbaşkanı yardımcılarımla birlikte sesleniyorum. Ekrem başkanım solumda Mansur başkanım da sağımda. Son günlerde olan olayları lütfen artık boş verelim. Biz işimize bakıyoruz, siz bakmayın onlara bu ülkenin gündemi provokasyonlar olamaz.

Halkımızın gündeminde ne var biliyor musunuz? Ekonomik sıkıntılar var. Mutfaklarda yangın var, kira derdi var, dahası depremler var, seller var. Ülkemizde olan ve olması muhtemel afetler var. Bu yüzden doğru şehirleşmeye doğru konut politikalarıyla kentlerimizi güçlendirmeye, güçlü yapılara ihtiyacımız var.

Türkiye’yi afetlere hazırlamak ve kentlerimizi dirençlerini arttırmak istiyorum. Bu görevi en iyi kim yaparsın? Tabii Ekrem başkan yapar istanbul’da ve dünya tarihinde 10 metroyu aynı anda yapan bir kişi var. Bu görevi ona vereceğiz. Bu berbat şehirleşmeye bitirecek olan Yiğit odur yani Ekrem başkandır.

Gündemimizdeki diğer bir konu ne? Sosyal Politikalar hane ekonomisinin hızla güçlendirmemiz gerekiyor. Aile destekleri sigortasından kadın istihdamına kadar yoksullukla mücadelede yapacak çok işimiz var. Bunun yanında Türkiye’yi geliştirecek, güçlendirecek teknolojik atılımları, tarımsal kalkınmayı hayata geçirmemiz lazım. Bu görevi hangi Yiğit yapar ve doğal olarak onuda Mansur başkanımız yapar. Bu konuda Ankara’da devraldığı kötü yönetimi halkçı politikalarıyla hızla bambaşka bir yere taşıyan peşi sıra etkili projelere imza atan Mansur başkanıma güveniyorum, ülkenin teknolojileri konusunda da ona güveneceğim.

Ekrem İmamoğlu

Teşekkür ederim. Sayın cumhurbaşkanım bu güzel ülke son 20 yıl içinde en büyük yıkımı ne yazık ki kentlerde yaşadı. Çoklu kanun kurum ve yönetmeliklerle ve de ait partizanlık ve ayrımcılıkla kentlerimiz ne yazık ki çağdaş dünyanın çok gerisinde kaldı. Belediyecilik ve dünyanın en büyük kenti istanbul’da elde ettiğim deneyimle ikinci yüzyılda kentleri en çağdaş seviyeye taşıma ve özellikle plansız otobanlarla değil, birbirine entegre raylı sistemlerle hava yolu kara yoluna entegre bir ağ olarak Türkiye’yi dünyanın en önemli lojistik merkezlerinden birine dönüştürmeyi ve bütün kentlerimizi bütün yerleşim bölgelerini. depreme dayanıklı ve uygar bir sürece kavuşturmayı bütün ülkenin mutluluğu için hazırız.

Mansur Yavaş

Sayın cumhurbaşkanım, sosyal devlet anlayışını yeniden yapılandırarak hiç kimsenin yatağa aç girmediği açıkta kalmadığı eğitiminden ve protein hakkından mahrum kalmadığı bir yapıyı yeniden inşallah inşa edeceğiz. Çiftçinin sırtından döviz yükünü kaldırmak suretiyle kırsal kalkınma desteklerimiz ile çalışan, üreten ve kendi ülkesine yeten bir modeli mutlaka oluşturacağız. Karada, havada mavi vatanda ve siber uzayda 7 bölgede 81 ilde önemli stratejik ve milli teknoloji çalışmalarına, liyakatlı kadrolar ve ülkemizin pırıl pırıl gençleriyle mutlaka başarılara imza atacağız.

Teşekkür ederim. Hepinizin huzurunda 2 başkanıma da yürekten teşekkür ederim. Sevgili milletim çok çalışacağız çok başka çaremiz yok. Dünya gündeminden çok ama çok geride kaldık. Mesafeyi kapatmak için çok çalışacağız. Hadi başkanlarım bismillah diyoruz.

Yorum yapın