Mike McGlone BTC 10.000 dolarlık seviyeye dönebilir

Bloomberg’da kıdemli analisti olan Mike McGlone, katıldığı bir televizyon programında Bitcoin’e ilişkin görüşlerini paylaştı.

Uzun vadeli perspektifinden Bitcoin’e boğa tarafında bakan McGlone, daha önce yaptığı 8.000 dolarlık düşüş tahminiyle ilgili bir soruya yanıt verdi. McGlone, bu fiyat seviyesinin, 2019’da dünya genelinde likidite patlamasının hemen öncesindeki 50 haftalık ortalama değeri olduğunu vurguladı. Bu nedenle bu seviyelere doğru bir yönelişin beklenebileceğini ifade etti.

McGlone, bu büyük likidite patlamalarının öncesinde görülen yaklaşık 10.000 dolarlık seviyeye dönüşünü tahmin ettiğini belirtti. Örneğin, ham petrolün yükselip daha sonra eski seviyelerine dönmesini örnek olarak sundu.

Ayrıca Okuyun: Binance, ABD Yaptırımlarıyla Karşı Karşıya Olan Rus Bankalarının P2P Hizmetlerini Engelledi

McGlone, piyasalarda böyle ani yükselişlerin yaşandığı dönemlerde yatırımcıların önceki fiyat seviyelerini hatırlamaları gerektiğini vurguladı.

Bitcoin’in hala bir bebeklik aşamasında olduğunu ifade eden McGlone, yüksek volatiliteye sahip olsa da 10.000 dolara düşse bile tarihteki en iyi performansa sahip varlık olma özelliğini koruyacağını dile getirdi. McGlone ayrıca Bitcoin’in dijital altın olarak görülebileceğini ve sonunda 200.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini öngördü.

Bununla birlikte, küresel ekonomik sıfırlama döneminin geldiği bir zamanda Bitcoin’in riskli varlıkları değerlendirmek için en iyi gösterge olabileceğini de ekledi.

“Mike McGlone BTC 10.000 dolarlık seviyeye dönebilir” üzerine 3 yorum

Yorum yapın