Togg Teslimatları yapılmadan 1 Milyon 650 bin liradan satışa koyuldu.

177 binden fazla başvuru yapılan togg için yapılan çekiliş ile 20 bin kişilik asil ve yedek liste belirlenmişti.

T10X’in başlangıç paketi ve fiyatı 953 bin lira olarak açıklandı. Ama otomobil daha teslim alınmadan satışa koyulmaya başlandı.

Togg Satıışa Çıktı

953 bin liralık fiyatı olan ilk953 donanım otomobil için şimdiden 1 milyon 650 bin lirayı bulan fiyatlar ile satışa koydular.

Konuyla ilgili Ticaret Bakanlığı soruşturma başlattı. Neredeyse 2 katı fark ile satışa konulan ilanlar incelemeye alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar ile Mücadele Müdürlüğü ekipleri de togg dolandırıcılıkları ile ilgili operasyonlar başlattı. 1 kişi tutuklandı.

Kurulan bir sahte site üzerinden de togg otomobil son başvuru diyerek insanları dolandırdıkları ortaya çıktı.

togg.satissonbasvuru.com linki üzerinden kurulan dolandırıcılık girişimi tespit edildi. Bu Web siteye giriş yapılınca Mobil 2 Girişim Grubuna Hoşgeldiniz Ekranı karşılıyor.

Bu site üzerinden toplanan paraların Mobil2 Dijital Elektronik Limited Şirketine aktarıldığı ortaya çıktı. Firma sahibi gözaltına alındı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Togg arabaları için yeni satış ve başvuru süreci resmi olarak yapılmadığı takdirde hiç kimsenin togg satışı ile ilgili satış haberlerine inanılmaması gerektiği vurgulanıyor.

Togg arabaları için ikinci el satış yapmak isteyenlere yine togg yetklisi satış birimlerinin aracılık edeceği bilgisi geldi. Fırsatçılara göz açtırmamak için yetkililer sıkı denetim yapıyor.

Togg teslimat ve servis noktaları, İstanbul Zorlu Center deneyim merkezi ve Ankara Söğütözü deneyim merkezinde olacak. 2023 yılı içerisinde 8’i Mobil olmak üzere toplamda 18 deneyim merkezi olacağı bildirildi.

Togg deneyim merkezleri toplam 7 bölgede açılmış olacak.

Yorum yapın